Jak przygotować się do przeprowadzki do Niemiec?

Jak przygotować się do przeprowadzki do Niemiec?

Masz zamiar przeprowadzić się do Niemiec? A może po prostu chcesz tam popracować przez wakacje, lecz nie masz zielonego pojęcia jak do tego wszystkiego się przygotować, aby nie było żadnego problemu?
W poniższym artykule przedstawię kilka istotnych kłopotów i pytań związanych z przeprowadzką i postaram się je wyjaśnić jak najlepiej.

Najważniejsze co możesz zrobić na początku tworzenia całego planu to zaplanowanie każdego kroku.

Musisz zrobić listę tego:

  • co zabrać ze sobą
  • jakie dokumenty są niezbędne
  • co z zameldowaniem
  • jak się nauczę języka
  • jaką pracę wybrać
  • jak się tam dostać

Dokumenty

Z odpowiednim, kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, powinniśmy sprawdzić ważność naszych dokumentów tj. dowód osobisty, ponadto powinniśmy przetłumaczyć akt urodzenia i wszelkiego rodzaju kursy i istotne dokumenty na język niemiecki przez tłumacza przysięgłego. Oczywiście, niezbędne jest także pozwolenie na pobyt.

Co z zameldowaniem?

Będziesz zobowiązany zgłosić ten fakt w urzędzie i zameldować się. Ten proces jest bezpłatny – potrzebujesz zabrać ze sobą dokument tożsamości, wypełniony wniosek, umowę najmu.

 

Jaką pracę wybrać?

Jeśli chodzi o pracę, to nie nastawiaj się na ‚wygody’. Jeśli trafimy fajną pracę – świetnie, ale z reguły nie będzie Ci łatwo. Co nie oznacza, że nie masz prawa dochodzić swoich praw w pracy! No chyba, że pracujesz ‚na czarno’.

Transport z Polski do Niemiec

Tutaj polecamy, abyś zapoznał się z naszą ofertą. Jeśli chodzi o to, co możesz zabrać ze sobą, to nasze auta mają o tyle przewagę nad samolotami, że tak naprawdę możesz tam zabrać bardzo dużo rzeczy. Generalnie, jeśli chcesz jak najwięcej zaoszczędzić, weź jak najwięcej jedzenia i tylko niezbędne rzeczy.

Nauka języka niemieckiego

Generalnie, jeśli chcesz się nauczyć niemieckiego, to polecam to zrobić przed wyjazdem, ALE też dobrą opcją jest pojechanie ‚w ciemno’ i nauka na miejscu. Gdy nie będziesz rozmawiał w ogóle z Polakami, powinno pójść Ci względnie szybko.

Mam nadzieję, że te porady w jakiś tam sposób Ci pomogły i będziesz mógł się lepiej przygotować do wyjazdu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *